گوشی مایکروسافت دوئو ، یکی از گوشی های اندرویدی شرکت مایکروسافت است که جهت ایجاد تغییرات و تحولات در فناوری عرضه خواهد شد. سرفیس دوئو به دلیل ویژگی های خاصی که دارد، تحولات زیادی در میان گوشی های هوشمند ایجاد نموده است.


ویژگی های سرفیس دوئو


به طور کلی، جمع بندی توانمندی ها و قابلیت های شرکت مایکروسافت در طراحی و تولید سرفیس دوئو دیده می شود. مایکروسافت با همکاری گوگل، قابلیت استفاده از برنامه های اندروید را در سرفیس دوئو فراهم نموده است. از ویژگی های بارز سرفیس دوئو، مجهز بودن به دو نمایشگر و استفاده از سیستم عامل ویندوز 10 ایکس می باشد. ابعاد نمایشگرها 5.6 اینچی است که توسط یک لولا به هم متصل شده اند. تغییر 360 درجه ای زاویه لولا از ویژگی های این سرفیس است. سیستم عامل سرفیس نئو اندروید است که کارایی زیادی را شامل می شود.


خصوصیات فنی سرفیس دوئو


یکی از ویژگی های سرفیس دوئو، دیده شدن روزنه لنز در بخش بالای نمایشگرها و نبود دوربین در بخش بیرونی دستگاه است. به این معنی که جهت گرفتن یک تصویر، می بایست نمایشگرها را بچرخانید. پردازنده سرفیس دوئو، اسنپدراگون 855 است که قابلیت های زیادی به این گوشی داده است. قبل از طراحی و تولید سرفیس دوئو، شرکت مایکروسافت با نمایان کردن کانتینیوم، قصد اتصال گوشی های هوشمند ویندوزی را به نمایشگرهای خارجی داشت که برخی از کمپانی های تولید کننده گوشی های اندروید در همین مسیر قدم های بلندی برداشته اند. در حال حاضر با تغییر و تحولاتی که در فناوری رخ داده است، شرکت های تولید کننده گوشی های اندروید، سعی بر طراحی و تولید گوشی های چند نمایشگری کرده اند.


نتیجه گیری:


سرفیس دوئو که یکی از گوشی های اندروید تولید شده توسط کمپانی مایکروسافت است، دارای دو نمایشگر چرخان بوده که امکانات و قابلیت های زیادی را برای کاربران فراهم می کند.