نرم افزار و سخت افزار چاپگر سه بعدی ، شامل نرم افزارهای شبیه سازی شده محصولی است که می بایست چاپ گردد. در مرحله دوم، اسکن سه بعدی یک شیء و جسم، با استفاده از لیزر صورت می گیرد. زمان چاپ یک شیء و جسم به صورت سه بعدی، بستگی به سادگی و پیچیدگی پرینتر دارد که از چند دقیقه تا چند روز به طول می انجامد.


سخت افزار چاپگر سه بعدی


مولفه های بازوهای چاپگر، نوع مواد اولیه و رزولوشن در موضوع سخت افزار چاپگر های سه بعدی دارای اهمیت زیادی می باشند. واحد اندازه گیری ضخامت لایه های ورقه ای یا رزولوشن، واحد میکرومتر می باشد. همچنین طول وعرض لایه های ورقه ای بر اساس نقطه بر اینچ می باشد. طول و عرض لایه های ورقه ای در مدل های معمولی، معادل 100 میکرومتر و 250 نقطه بر اینچ می باشد. همچنین مدل هایی که میانی می باشند، این مقدار معادل 16 میکرومتر و 1600 نقطه بر اینچ می باشد.


آثار چاپگرهای سه بعدی


تأثیر پرینترها و چاپگرهای سه بعدی در زندگی کنونی زیاد می باشد. بسیاری از مشاغل و صنایع به نوع با چاپگرهای سه بعدی در ارتباط هستند. از مزایا و فواید پرینترهای سه بعدی، این است که کشورهای مختلف می توانند بدون مراجعه به سازمان ها و شرکت های گوناگون، کالا و محصول مورد نظر خود را با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید نمایند. در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین ابزارهایی که در گروه پرینترو چاپگر وجود دارند، چاپگرهای سه بعدی هستند.


نتیجه گیری:


چاپگرهای سه بعدی گروهی از انواع چاپگرها می باشد که آثار زیادی در صنعت و مشاغل کنونی ایفا می کند. زمان چاپ کردن سه بعدی یک چاپگر سه بعدی، بستگی به پیچیدگی و سادگی این نوع چاپگرها دارد که بین چند دقیقه تا چند روز به طول می انجامد.