مزایای حافظه HDD ، به طور کلی شامل مواردی می شود که مربوط به کاربران چندرسانه ای، بودجه کاربران و کاربران عمومی می باشد. به عبارت دیگر حافظه HDD دارای ویژگی ها و خصوصیاتی است که مخاطبان خاصی را به خود جلب می نماید.


تشریح مزایای حافظه HDD


از نکاتی که لازم است در زمینه حافظه HDD به آن توجه نمود، کاربران چند رسانه ای یا افرادی است که فایل های با حجم بالا را دانلود می کنند. این گروه از کاربران، ترجیح می دهند از ابزارها و لوازم ذخیره سازی اطلاعات را با در نظر گرفتن قیمتی پایین و حجم بالا استفاده نمایند. به همین دلیل حافظه HDD بهترین نوع حافظه برای این گروه از افراد می باشد. گروه دوم مربوط به خریداران حافظه است که بودجه و سرمایه مشخصی دارند. با توجه به قیمت پایین حافظه HDD، هارددیسک می تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد که علاوه بر رفع نیاز مخاطب، هزینه پایینی را نیز شامل می شود. به طور کلی کاربران عمومی تمایل دارند فایل ها و اطلاعات خود را در فضای مشخصی دانلود کرده و استفاده نمایند. برای کاربران عمومی، استفاده از HDD بهترین گزینه جهت ذخیره سازی داده ها و اطلاعات است.


قطعه قطعه شدن در حافظه HDD


هارددیسک ها حافظه هایی هستند که جهت استفاده از اطلاعات و داده های ضبط شده بر روی آن ها، لازم است به صورت چرخشی با آن رفتار شود. هدر روی هارد دیسک، با حرکت روی آن، عملیات خواندن را انجام می دهد. در صورتی که یک فایل در مکان های مختلفی از حافظه ذخیره شود، قطعه قطعه شدن صورت گرفته است. قطعه قطعه شدن یک فایل در هارددیسک موجب کاهش سرعت لود شدن فایل ها و برنامه ها می شود.


نتیجه گیری:


حافظه HDD یکی از حافظه های موجود است که با قرار گرفتن در سیستم های کامپیوتری، جهت ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی های اصلی هارد دیسک ها، ذخیره اطلاعات در حجم های بسیار بالا و قیمت پایین هارد دیسک می باشد.