ساخت سایت و فروشگاه اینترنتی حرفه ای ، فروشگاه های اینترنتی در سال های گذشته برای رشد اقتصاد جهانی و تغییر در زندگی بسیار تاثیر گذاشته اند . اگر قصد دارید در این راه قدمی بردارید . با ما همراه شوید .

در سال های گذشته فروشگاه های اینترنتی دارای نقش بسیار پررنگی در رشد اقتصادی و تحول زندگی مالکان خود را دارا هستند . بزرگ ترین این سایت ها سایت آمازون می باشد . بزرگترین فروشگاه آنلاین دنیا که کار خود را با فروختن کتاب های دست دوم شروع کرد . همینطور گزینه های ایرانی بسیار زیادی وجود دارد که در طی یک دهه گذشته رشد فوق العاده خوبی را دارا بوده و به طور جدی فروش اینترنتی را در ایران درست کردند . در دوره ی قرنطینه خانگی کرونا ، بسیاری از ایرانیان خرید اینترنتی را تجربه می نمایند . بسیاری از کسب و کارها به علت تعطیلی اجباری به طرف طراحی و ساخت سایت یا فروشگاه اینترنتی رفتند . اگر که تصمیم داشتید که در این مسیر قدم بردارید در ادامه چند قدم قابل توجه و اساسی برای ساخت سایت و درست کردن فروشگاه اینترنتی را توضیح می دهیم :
انتخاب دامنه خوب برای ساخت سایت :
دامنه در حقیقت آدرس وب سایت شما می باشد . آن چیزی که فروشگاه شما در اینترنت با آن شناخته شده است .  انتخاب یک دامنه خوب یک امر بسیار مهم می باشد . اسم دامنه بهتر است که کوتاه باشد تا حفظ آن برای کاربران سخت و دشوار نباشد . برای شروع دامنه دات آی آر کافی است اما بعد ها اگر خواستید سایتتان بین المللی شود بهتر است یک دامنه دات کام نیز ثبت کنید .
برای عملکرد درست هر سایت و یا فروشگاهی احتیاج به چیزی به اسم سیستم مدیریت محتوا را دارید . گرچه برای درست کردن وب سایت باید از یک سیستم حرفه ای به کار ببرید . در آینده می توانید آن را خیلی راحت و با یک هزینه کم  افزایش دهید .
برای طراحی سایت ، سیستم های مدیریت محتوا گوناگونی در دنیا وجود دارد که بهترین آن ها ، وردپرس می باشد و در جایگاه های بعدی می توانید از جوملا ، دروپال ، پرستا شاپ ، اپن کارت و .... نام دارد . وردپرس یکی از بهترین وسیله های ساخت فروشگاه اینترنتی همانند ووکامرس می باشد  . با ووکامرس هر گونه قابلیت فروشگاهی همانند : پرداخت آنلاین ، کارت هدیه ، کد تخفیف چند سطحی ، چند فروشندگی ، تعیین راه ارسال کالا ، فروشگاه محصولات دیجیتال ، فروشگاه دانلود فایل را دارد .